#

Ankara Anlaşması

Bizi Arayın


Biz Visavis olarak sadece İngiltere için ve sadece Ankara Anlaşması için, yani sadece uzman olduğumuz alanda hizmet veriyoruz. İlk kez hizmet vermeye başladığımız 2007 yılından bu yana hep en merkezde olmaya özen gösterdik. Londra Holborn'de; İstanbul Beyoğlu'nda olmak üzere iki ayrı merkezden hizmet vermeye devam ediyoruz. Müvekkillerimize; temsilcilikler aracılığıyla değil direk olarak hizmet sunduğumuz ofislerimiz her iki ülkede de istenildiği anda muhatap bulmaya imkân tanımaktadır. Böylece tüm hizmetlere ilk kanaldan ulaşan müvekkillerimiz doğru hizmete aynı zamanda doğru bedeli ödeme imkânı bulmaktadır. 
 

Ankara Anlaşması Nedir?


Ankara Anlaşmasıyla alınan vize, bir "iş kurma" vizesidir. Bu vize sayesinde İngiltere'de kendi işinizi kurabilir, çalışabilir ve yeni bir yaşam sürebilirsiniz. Bu vize sayesinde eşiniz de istediği işte çalışma hakkına sahip olurken, çocuklarınız da (21 yaşından küçük olmak kaydıyla) İngiltere'de eğitim alabilirler. Bu süreç, İngiltere'de yaşamak ve çalışmanın ayrıcalığıyla geçen uzun ve sonu açık bir süreçtir.

 

Neler gerekir?

TC Vatandaşı olmak
18 yaşından büyük olmak
İngiltere'de kendi alanında hizmet verme konusunda gerekli adımları atabilmek
Verilecek hizmeti sunmaya başlamak için gereken sermayeye sahip olmak

Nasıl başladı?

Avrupa henüz Avrupa Ekonomik Topluluğu iken, Avrupa Birliği haline gelmemişken aralarında Türkiye'nin de bulunduğu ülkeler kendi aralarında bir anlaşma imzaladılar. Bu anlaşmaya göre vatandaşlara kendi hizmet ve servislerini diğer ülkelere taşırken karşılıklı kolaylıklar sağlanacaktı. Anlaşma, zaman içinde açılan davalar sonucu birçok ülkede farklı farklı şekillendi. İngiltere'de ise aşağıdaki son şeklini aldı.

Ankara Anlaşması’nın (Ankara Agreement/ECAA) 13. ve 14. maddeleri ve bu anlaşmanın ek protokolünün 41. maddesi, Türk vatandaşları için Avrupa Birliği mensubu ülkelerce kararlaştırılan ve uygulanmakta olan "seyahat ve servis sunumu" yani çalışma hakkı ve çalışarak bu ülkelerden birinde yerleşik yaşama geçme hakkı veren kuralların daha da zorlaştırılamayacağını hükme bağlamıştır.

Yani, İngiltere'de yeni bir yaşama başlangıç yapıp bu ülkede yerleşik hayata geçmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uygulanacak olan kanun ve kurallar, 1973 tarihinde İngiltere`de yürürlükte bulunan göçmenlik yasası ve onu müteakiben çıkarılan göçmenlik yönetmelikleri ve kurallarıdır. Yeni zorluklar ve koşullar dayatılamaz.

 

Teşekkürler :)

En kısa süre içerisinde ekibimiz
size geri dönüş yapacaktır.

  • # BAŞVUR
#

Tek hizmet alanı, İngiltere oturumları vizeleri olan uzman ve deneyimli firmamızla
en güncel ve güvenilir bilgiye ulaşmanın fırsatını yakalayın.