#

Ankara Anlaşması

Bizi Arayın

Vis A Vis Danışmanlık Limited Şirketi, İngiltere göçmenlik yasaları için ve yalnız; Tier1 ( Enterpreneur – Investor ), ECAA ( Ankara Anlaşması ) gibi oturum hakki sunan yatırımcı, girişimci ve aile birleşimleri vizeleri hakkında, uzman olduğu alanda hizmet vermektedir. Kurulusundan bu yana ve Türkiye’de hizmet vermeye başladığı 2009 yılından beri Vis A Vis hep en merkezde olmaya özen gösterdi. Londra City'de; İstanbul Beyoğlu'nda olmak üzere iki ayrı merkezden hizmet vermeye devam etmekteyiz. Müvekkillerimize; temsilcilikler aracılığıyla değil direk olarak hizmet sunduğumuz ofislerimiz her iki ülkede de istenildiği anda muhatap bulmaya imkân tanımaktadır. Böylece tüm hizmetlere ilk kanaldan ulaşan müvekkillerimiz doğru hizmete aynı zamanda doğru bedeli ödeme imkânı bulmaktadır.

Ankara Anlaşması Nedir?

Ankara Anlaşması adıyla anılan vize, bir "iş kurma" vizesidir. Bu vize sayesinde İngiltere'de kendi işinizi kurabilir, çalışabilir ve yeni bir yaşam sürebilirsiniz. Bu vize sayesinde eşiniz de istediği işte çalışma hakkına sahip olurken, çocuklarınız da (21 yaşından küçük olmak kaydıyla) İngiltere'de eğitim alabilirler. Bu süreç, İngiltere'de yaşamak ve çalışmanın ayrıcalığıyla geçen uzun ve sonu açık bir süreçtir.

Neler gerekir?

TC Vatandaşı olmak 18 yaşından büyük olmak İngiltere'de kendi alanında hizmet verme konusunda gerekli adımları atabilmek Verilecek hizmeti sunmaya başlamak için gereken sermayeye sahip olmak

Nasıl başladı?

Avrupa henüz Avrupa Ekonomik Topluluğu iken, Avrupa Birliği haline gelmemişken aralarında Türkiye'nin de bulunduğu ülkeler kendi aralarında bir anlaşma imzaladılar. Bu anlaşmaya göre vatandaşlara kendi hizmet ve servislerini diğer ülkelere taşırken karşılıklı kolaylıklar sağlanacaktı. Anlaşma, zaman içinde açılan davalar sonucu birçok ülkede farklı farklı şekillendi. İngiltere'de ise aşağıdaki son şeklini aldı.

Ankara Anlaşması’nın (Ankara Agreement/ECAA) 13. ve 14. maddeleri ve bu anlaşmanın ek protokolünün 41. maddesi, Türk vatandaşları için Avrupa Birliği mensubu ülkelerce kararlaştırılan ve uygulanmakta olan "seyahat ve servis sunumu" yani çalışma hakkı ve çalışarak bu ülkelerden birinde yerleşik yaşama geçme hakkı veren kuralların daha da zorlaştırılamayacağını hükme bağlamıştır.

Yani, İngiltere'de yeni bir yaşama başlangıç yapıp bu ülkede yerleşik hayata geçmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uygulanacak olan kanun ve kurallar, 1973 tarihinde İngiltere`de yürürlükte bulunan göçmenlik yasası ve onu müteakiben çıkarılan göçmenlik yönetmelikleri ve kurallarıdır. Yeni zorluklar ve koşullar dayatılamaz.

Türkiye ile Avrupa Ekonomik Topluluğu Arasında bir Ortaklık Yaratan Anlaşma (Ankara Anlaşması) - 12 Eylül 1963

ECAA - Ankara Antlaşması

(ECAA) Ankara Antlaşması, İngilizce adıyla European Community Association Agreement (Avrupa Topluluğu İşbirliği Anlaşması)'nın kısaltılmış adıdır. ECAA Vizesi, ya da daha yaygın bilinen adıyla Ankara Antlaşması vizesi, Avrupa Birliği ile işbirliği anlaşması imzalamış olan ülkelerin vatandaşlarına, İngiltere tarafından verilen iş kurma izni vizesidir. Ankara Antlaşması vizesi, başvuru sahibine, İngiltere'de yaşama ve kendi işinde çalışma izni sağlar. Bunun gerçekleşmesi için, başvuru sahibinin, kendi namına herhangi bir işi yapıyor olması gerekir. Burada önemli olan, başvuru sahibinin kendi işini yapıyor ve bu işten kendine yetecek kadar para kazanıyor olmasıdır.

Neden Avantajlıdır?

  • Mesleğiniz ne olursa olsun kendi işinizi kurabilirsiniz.

ECAA Ankara Anlaşması vizesinde yasal olan özel eğitim gerektirmeyen her işi yapabilirsiniz. Örneğin bir pazarlamacı veya herhangi bir ofis açmadan, sadece kaldığı ev adresinden hizmet sunan ithalat danışmanı olabilirsiniz. Hatta kendi işini yapan çocuk bakıcılığı, temizlikçilik, kuryelik, taksi şoförlüğü, berberlik, internet uzmanlığı, webmasterlık gibi size uyan işleri de yapabilirsiniz.

  • Aile bireyleriniz de gelebilir ve istedikleri işte çalışabilir.

ECAA Ankara Anlaşması vizesi, size sadece kendi işinizde çalışma olanağı verirken, aile bireylerinizde böyle bir kısıtlama yoktur. Aile bireyleriniz istedikleri işte çalışabilirler.

  • Kura ve çekiliş olmaksızın herkes başvurabilir.

ECAA Ankara Antlaşması Vizesi’nde şansa yer yoktur, kendine güvenen herkesin ECAA Ankara Anlaşması vizesini alması mümkündür.

  • Sermaye koşulu yok.

ECAA Ankara Anlaşması Vizesi’nde belirli bir sermaye koşulu yoktur. Kuracağınız işe yetecek kadar paranız olması yeterlidir.

  • Vatandaşlık şansı.

Yürürlükte olan vatandaşlık kanununa göre, süresiz oturum izni aldıktan 1 yıl sonra İngiltere Vatandaşlığı’na başvurabilirsiniz.

  • Askerlik

Askerlik yükümlülüğünüz varsa, bunu 37 yaşına kadar erteleyebilir ve İngiltere'de 4 yıl çalıştıktan sonra yurt dışı işçi statüsünde bedelli askerlik yapabilirsiniz.

  • Ücretsiz Sağlık Hizmeti

İngiltere'deki tüm kamu hastane ve polikliniklerde ücretsiz tedavi olabilirsiniz.

Hangi meslekleri yapabilirsiniz?

Kendi işinizi kurduğunuz ve servisinizi veya hizmetinizi İngiltere'ye getirebildiğiniz müddetçe hemen hemen her meslek sahibi Ankara Anlaşması'yla İngiltere'de çalışma ve yerleşme hakkına sahip olabilir. Aşağıda bugüne kadar almış olduğumuz vizelere ait örnek sektörleri bulabilirsiniz.

Relocation agent 

Tasinma Danismani

Video editor 

Vidyo Editoru

Producer and Voice over 

Yapimci ve Seslendirme 

Bug Control and Chemcial Marketing 

Bocek Ilaclama

Art Director 

Sanat Yonetmeni

Shoe marketer 

Ayakkabi Pazarlama

Media Planner 

Medya Pazarlama

Publisher 

Yayinci

Landscaping 

Peyzaj

Health Tourism 

Saglik Turizmi

Restaurante Owner 

Restorant Sahibi

Carpets and Rugs Marketing

Hali/Kilim Pazarlama ( Saka degil )

International trade consultant 

Uluslarasi Ticaret Danismanligi

Event organiser

Organizator

Opera Singer

Opera Sanatcisi

PLC Engineer

Yapay Zeka Muhendisi

Aeronautics Consultant

Havacilik Danismanligi

Psychologist

Psikolog

Surveyor

Arastirmaci

Security Consultant

Guvenlik Danismanligi

Media Sales Consutancy 

Medya Satis Danismanligi

Business Consultant

Is Danismani

Furniture Sales and Marketing

Mobilya pazarlama

UX / UI designer

Kullanici arayuz tasarimi

English/Turkish Tutor

Ingilizce Turkce Ogretmen

Actor

Oyuncu

Semiotics consultant

Analiz ve Raporlama Danismani

SAP BPC consultants

Is Gelisimi ve Planlama

Photography project manager

Fotografcilik

Software Development

Yazilim Gelistirme

Costume Designer 

Kostum Tasarimi

Marketing and sales

Satis ve Pazarlama

Homeopathy

Alternatif Tip

Architecture and Renovation

Mimarlik/Tadilat

Interior Designer

Ic Mimarlik

Health Tourism

Saglik Turizmi

Construction

Insaat/Yapim

Financial consultant 

Finans Danismani

Real Estate Consultant

Emlak Danismani

Legal consultant

Hukuk Danismani

Tourism Consultant

Turizm Danismani

Human resources consultant

Insan Kaynaklari Danismani

Translator

Mutercim/Tercuman

Media Production Consultancy

Medya ve Tanitim Danismanligi

Marketing & PR Consultancy

Tanitim ve Halkla Iliskiler Danismanligi

Asset management consultant

Yatirim/Varlik Danismanligi

Educational Consultancy 

Egitim Danismanligi

Hairdresser

Kuafor

Teşekkürler

En kısa süre içerisinde ekibimiz
size geri dönüş yapacaktır.

#

Tek hizmet alanı, İngiltere oturumları vizeleri olan uzman ve deneyimli firmamızla
en güncel ve güvenilir bilgiye ulaşmanın fırsatını yakalayın.